Grzejniki stalowe czy aluminiowe forum

Grzejniki stalowe czy aluminiowe forum
Opublikowano przez Admin

Kiedy myślisz jakie grzejniki wybrać, zastanawiasz się – stalowe czy aluminiowe. O to pyta większość użytkowników, dlatego że są to najpopularniejsze grzejniki na rynku. Stąd tak popularna fraza – grzejniki stalowe czy aluminiowe forum – wpisywana w wyszukiwarkę. Nie musisz tracić czasu na szukanie wątków na forum, zrobiliśmy to za ciebie. Poniżej znajdziesz wartościowe wpisy na forach, będące odpowiedzią na pytanie – grzejniki stalowe czy aluminiowe?

Po wpisaniu frazy – grzejniki stalowe czy aluminiowe forum – zrobiliśmy selekcję. Poniżej prezentujemy cenne opinie, które będą dla ciebie pomocne. Dlaczego wartościowe? Bo publikowane na najbardziej popularnych forach budowlanych, na których administratorzy dbają o jakość wpisów. Nie znajdziesz tu spamu, a jedynie opinie posiadaczy grzejników, którzy mają spore doświadczenie w tym temacie.

Sprawdź pełną ofertę grzejników stalowych»
Sprawdź pełną ofertę grzejników aluminiowych»

Grzejniki stalowe czy aluminiowe – co wybierają użytkownicy

Ja bym zdecydowanie wybrał aluminiowe. Aluminium lepiej przewodzi i oddaje ciepło niż stal. Porównując gabaryty grzejnika alu. i stalowego, to z grzejników o tej samej mocy, aluminiowy ma mniejsze wymiary. Poza tym nie muszę się martwić że mi kiedyś zardzewieje.

Źródło: forum.muratordom.pl

Niewątpliwym plusem grzejników aluminiowych jest ich ciężar – mniejszy, czyli nie wypacza ściany na której go zainstalowano.

Źródło: forum.budujemydom.pl

Ja proponuje aluminiowe ze stopem krzemowo miedzianym. Handluje takimi od 5 lat i nie mialem zadnych negatywnych opini od użytkownikow. Sa trwale, estetyczne i nadają sie do instalacji otwartych czyli z kotlem na paliwa stałe oraz miedzianych.

Źródło: forum.muratordom.pl

Różnice (wybrane):
– stalowe (o czym nigdzie jeszcze nie czytałem) są około 2 x cięższe od aluminiowych
– stalowe mają większą pojemność wodną
– większość stalowych jest do siebie podobna (niezależnie od producenta)
– stalowe występują w licznych wielkościach, a co najważniejsze grubościach ( co się wiąże z mocą)
– stalowe maja podłączenie dolne i boczne
– stalowe często są sprzedawane z akcesoriami
– stalowe chyba łatwiej zamówić w wybranym kolorze

– większość aluminiowych żeberkowych jest do siebie podobna
– w zasadzie wszystkie aluminiowe (żeberkowe) są bardzo podobnej szerokości .
– aluminiowe można po zakupie łączyć i dzielić na żeberka (nie wiem co z gwarancją, ale nie widzę tego za dobrze)
– aluminiowe można podłączać z jednej strony lub na ukos, a jak ktoś chce to i w środku (ale to już dwa grzejniki)

W związku z tym, ze stalowe wydają się mieć więcej zalet to dla siebie wybrałem grzejniki aluminiowe, bo takie mi się podobają.

Źródło: elektroda.pl

Aluminiowe są chyba o wiele trwalsze niż stalowe. Mieliśmy jeden stalowy w starym domu. Po lilku latach zżarła go rdza, aluminiowe u moich rodziców mają już 30 lat i trzymają się bardzo dobrze. My mamy nowsze aluminiowe od 5 lat i w tym roku kupiliśmy do nowego domu takie same.

Źródło: forum.muratordom.pl

Aluminiowe nagrzewają się do niższej temperatury maksymalnej z tego co widzę bo w którymś już z kolei widzę max temp 95 stopni, stalowe natomiast mogą się nagrzać do 120 stopni, a poza tym wydają się bardziej wytrzymałe, są lżejsze, i nie zardzewieją jak stalowe, dlatego mój wybór padł na grzejniki aluminiowe.

Źródło: forum.budujemydom.pl

Aluminiowe ze względu na większą przewodność cieplną aluminium względem stali, mogą nieco lepiej pracować w niższych temperaturach czynnika grzewczego. Mogą też być trochę droższe od stalowych o tych samych parametrach, ale niewiele ( dla stalowych uznanych firm ).
Kup te, które Ci się bardziej podobają , lub będą lepiej prezentowały się w pokojach.

Źródło: forum.muratordom.pl

Ale aluminiowe są bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne. Stalowe są bardziej wytrzymałe i co ważne jest bardzo duża rozpiętość rozmiarów tych grzejników co ułatwia precyzyjny dobór. Poza tym stalowe grzejniki mogą składać się z dwóch lub nawet trzech płyt, jeśli więc nie masz zbyt dużo miejsca przeznaczonego na grzejnik, to wystarczy kupić stalowy mniejszy, ale np. podwójny. W przypadku aluminiowych zwiększanie mocy grzejnika wiąże się z dokładaniem kolejnych członów czyli rozmiar grzejnika powiększa się.

Źródło: forum.budujemydom.pl

Grzejniki stalowe czy aluminiowe forum

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?134259-Jakie-grzejniki-wybra%C4%87-stalowe-czy-aluminiowe&highlight=grzejniki+stalowe+aluminiowe

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?93774-GRZEJNIKI-STALOWE-CZY-ALUMINIOWE&highlight=grzejniki+stalowe+aluminiowe

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?60690-Grzejniki-aluminiowe-czy-stalowe&highlight=grzejniki+stalowe+aluminiowe

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?49088-Jakie-grzejniki-stalowe-czy-aluminiowe-mam-kupi%C4%87&highlight=grzejniki+stalowe+aluminiowe

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?15478-grzejniki-stalowe-czy-aluminiowe&highlight=grzejniki+stalowe+aluminiowe

http://forum.budujemydom.pl/Grzejniki-stalowe-czy-aluminiowe-t19364.html

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2133734.html

http://www.forumbudowlane.pl/vt/11349/0/grzejniki-stalowe-czy-aluminiowe

Zadaj pytanie on-line | eZelazny.pl Napisz do nas... Wyślij