Grzejniki stalowe – pomysły na ukrycie podejść rur

Grzejniki stalowe – pomysły na ukrycie podejść rur
Opublikowano przez Admin

Planując dobór i montaż grzejników stalowych zawsze pamiętaj o ich odpowiednim umieszczeniu, aby podejścia rur nie rzucały się zanadto w oczy, gdyż będzie to negatywnie wpływać na wygląd całego pomieszczenia. Im mniej widoczne podejścia rur do kaloryferów tym lepiej. Niestety, zwłaszcza w starym budownictwie, zdarza się, że podejścia rur do grzejników są bardzo widoczne i psują aranżację.

Montaż grzejników stalowych

Montując grzejniki stalowe zwróć uwagę na staranne określenie otworów grzejnika – im będzie ono dokładniejsze tym większe szanse są na to, że rurki nie będą wyglądać nieestetycznie. Jeśli jednak masz problem z brzydko wyglądającym przyłączeniem zapoznaj się z naszymi propozycjami ich ukrycia.

Sprawdź ceny estetycznych grzejników stalowych»

Brzydki kaloryfer jak zasłonić

Podejścia rur grzejników stalowych – jak je zamaskować?

W zależności od aranżacji pomieszczenia możesz wybrać odpowiedni sposób na ukrycie rur od grzejnika. Możesz obudować cały kaloryfer drewnem lub płytą mdf z ciekawym wzorem i dowolnym kolorem. Tak zasłonięty cały stalowy kaloryfer będzie stanowił ciekawą dekorację i dodatek zarówno w salonie jak i kuchni czy w przedpokoju.

Co zrobić z nieestetycznymi rurami?

  • pomaluj grzejnik wraz z podejściem rur na dowolny kolor
  • zasłoń grzejnik z rurkami ciekawą płytą mdf
  • zrób na grzejnik oryginalną obudowę z drewna
  • zabuduj same podejścia rur

Przeczytaj więcej o zabudowach stalowych grzejników»

Grzejnik w kuchni bardzo estetycznie wygląda obudowany białą płytą, pomalowaną na pasujący do aranżacji kolor.

Estetycznie obudowany kaloryfer w kuchni

W pokoju możesz pokusić się na „wykorzystanie” przechodzących przez ścianę rur i przerobienie ich na wygodne, estetyczne i praktyczne półeczki.

Jak zasłonić rury od grzejnika

W przedpokoju czy na korytarzu stary kaloryfer nie będzie „straszył”, jeśli obudujesz go drewnem lub przy użyciu innych materiałów, których kolor korespondował będzie ze stylem pomieszczenia. Ciekawym pomysłem dla nowoczesnych mieszkań jest obudowa z białego lub ciemnego szkła.

Ładnie zasłonięty grzejnik

Zadaj pytanie on-line | eZelazny.pl Napisz do nas... Wyślij