W jaki sposób można podłączyć grzejniki stalowe Perfekt

W jaki sposób można podłączyć grzejniki stalowe Perfekt
Opublikowano przez Admin

Wybierając grzejniki płytowe, które są dziś najpopularniejsze, musisz pamiętać o tym, by były odpowiednio dobrane do zapotrzebowania na ciepło określone w projekcie i dopasowane do miejsca, w którym mają być zainstalowane. Z poradnika dowiesz się w jaki sposób można podłączyć grzejniki stalowe Perfekt i jak uniknąć błędów podczas montażu.

Sposób podłączenia grzejników Perfekt

Grzejniki stalowe Perfekt są odpowiednio oznaczone, w zależności od sposobu podłączenia wyróżnia się:

 • grzejniki stalowe typu V – podłączone od dołu
 • grzejniki stalowe typu C – podłączone z boku

Grzejniki Perfekt typu V

W ofercie naszego sklepu znajdziesz grzejniki stalowe Perfekt typu:

 • V11 (pojedynczy panel),
 • V22 (podwójny panel),
 • V33 (potrójny panel).

Grzejniki panelowe Perfekt typu V wyposażone są we wkładkę zaworową z 7-stopniową regulacją, w 4 przyłącza boczne oraz dwa dolne – mogą być używane jako grzejniki kompaktowe. Posiadają też dwie listwy boczne i listwę górną ozdobną typu grill, komplet zawieszeń, odpowietrznik i zaślepkę.

O sposobie podłączenia grzejnika Perfekt od dołu przeczytasz w art. Jak zamontować grzejnik stalowy.

Grzejniki Perfekt typu C

W ofercie naszego sklepu znajdziesz grzejniki stalowe Perfekt typu:

 • C11 (pojedynczy panel),
 • C22 (podwójny panel),
 • C33 (potrójny panel).

Grzejniki panelowe Perfekt typu C wyposażone są w cztery przyłącza rurowe boczne z gwintem wewnętrznym G1/2”, dwie listwy boczne i listwę górną ozdobną (grill), komplet zawieszeń, odpowietrznik i zaślepkę.

O sposobie podłączenia grzejnika Perfekt z boku przeczytasz w art. Jak zamontować grzejnik stalowy.

Jak uniknąć błędów podczas montażu

 • Grzejnik miał być pod oknem, ale zmieniłeś w ostatniej chwili koncepcję i umieściłeś go na ścianie, wysoko po sufitem. Taka zmiana lokalizacji spowoduje inny rozkład temperatury w pomieszczeniu. W takiej sytuacji jesteś zmuszony zastosować grzejnik o mocy większej nawet o 25%.
 • Do grzejników z podłączeniem bocznym rurę zasilającą zwykle podłącza się na górze, powrotną na dole. Odwrotne podłączenie nie zapewni pożądanego efektu.
 • W grzejnikach płytowych, w których podłączenie producent przewidział od dołu (obok siebie dwa przyłącza) dość często zdarzają się pomyłki: podczas łączenia rur z grzejnikiem rura zasilająca, którą do grzejnika dopływa gorąca woda, zostaje pomylona z powrotną, którą woda odpływa. Taka pomyłka sprawia, że grzejnik grzeje z mocą o 30% mniejszą od założonej. Sygnalizuje o tym stukot zaworu termostatycznego, gdy jest zimno. Ponieważ woda dociera do niego z niewłaściwej strony. Podobny stukot usłyszysz, gdy zawór zamontowany na rurze obok grzejnika został przez pomyłkę obrócony o 180º.  Grzejnik może wydawać podejrzane odgłosy także wtedy, gdy się zapowietrzy, jest dodatkowo chłodniejszy w górnej części. Instrukcję jak odpowietrzyć grzejnik znajdziesz w art. Jak odpowietrzyć grzejnik stalowy.

 

Zadaj pytanie on-line | eZelazny.pl Napisz do nas... Wyślij